HEI, TE REIPPAAT YHDISTYKSEMME NUORET !!!

Leppälammi- Taipaleen Kotiseutuyhdistys hakee reipasta ja oma-aloitteista nuorta Kotatalkkariksi. Tehtävänäsi olisi huolehtia Vuohikodan ympäristön siisteydestä mm. ruohonleikkuu, kodan katon kourujen siistiminen puiden roskista, toimittaa grillipuut kotaan kotailtoina (näitä on 1/kk), siivota tuhkat ja muut roskat kodan sisältä ja ulkoa. Huoltotöiden aikataulun voit sovittaa itsellesi sopivaksi, poikkeuksena kotaillat. Työt alkavat toukokuun 10.pvä ja kestävät elokuun loppuun. Kotatalkkariksi voi hakea myös kaverin kanssa.

Yhdistyksemme huomioi Kotatalkkareita stipendillä.

Jos olet alle 18-vuotias, sinulla pitää olla vanhempiesi lupa, koska työskentelysi kodalla on vanhempiesi vastuulla.

Vapaamuotoiset hakemukset toukokuun 2.pvään mennessä sähköpostiin leppalammi.taipale@gmail.com.

Annamme mielellämme lisätietoja, joten ota rohkeasti yhteyttä yhdistyksemme sihteeriin, Tuula Seppään puh. 050-5646 107.